Akciğer Tomografisi

Akciğer Tomografisi Nedir?

Akciğer tomografisi, göğüs bölgesinin iç organlarında meydana gelen rahatsızlığın tespit edilebilmesi için hastaya uygulanır.

Göğüs bölgesinde sorunların giderilebilmesi için pek çok hastalığın ortaya çıkışının önüne geçilir. Bu gibi durumlarda hastanın kendinde görmüş olduğu belirtiler ve sorunlar sonucunda doktordan yardım almalıdır.

Çünkü belirti veren hastalıkların tedavi edilmediği durumlarda ciddi sorunları beraberinde getirebilir. Galenlab hizmeti ile gerekli tetkikler kaliteli şekilde yapılır.

Ülkemizde ve dünyada yaygın olarak görünmeye başlayan kanser türlerinin önüne geçmek bu uygulama sayesinde mümkündür.

Hastalığın ilk evrede olması durumunda kısa süre içinde tedavinin gerçekleşmesini sağlayacaktır. İlerleyen kanser türlerinin tedavi edilmesi ve kontrol altına alınması bazen mümkün olmayabilir. Bu sebepten dolayı ölümle sonuçlanma oranı yüksektir. İç organlara çekilecek olan akciğer tomografisi sayesinde teşhis koymak mümkün hale gelecektir.

İç organlarda görülen rahatsızlıkların gözle görülebilir olma durumu olmadığı için çoğu doktor görüntüleme tekniklerinden yardım alır.

Görüntüleme teknikleri sayesinde iç organlarda meydana gelen hasarların ve problemlerin tespit edilmesi mümkündür. Galenlab bu konuda tüm hastalara en güvenilir hizmeti veriyor.

Özellikle gelişen tıp ve teknoloji sayesinde bu durumların çözüme kavuşturulması oranla yüksektir. Çekilecek olan akciğer tomografisi ile birlikte hastalığın teşhisi konularak net bir şekilde tanı koyulmuş olacaktır. İşlemde ilaçlı veya ilaçsız olacak şekilde çekim yapılabilir. Kısa süre içinde çekim yapılır ve ardından doktor tarafından değerlendirme yapılacaktır.

Akciğer Tomografisi Nasıl Çekilir?

Görüntüleme tekniğinden yararlanabilmesi için ilk olarak randevunun oluşturulması gerekiyor. Daha sonrasında çekim tarihinde hastanın işlemi yapacağı radyoloji biriminde bulunması gerekir. Hızlı sonuç almak veya acil durumlarda çekim gerçekleştirilmesini isteyen hastaların Galenlab laboratuvar hizmetlerinden faydalanması mümkündür.

İşlem öncesinde ön hazırlığın yapılmasına gerek yoktur. Fakat çekim öncesinde hastaya kontrast maddesi verilir.

Bu madde sayesinde daha net ve daha doğru teşhisin konulabilmesi için görüntülerin elde edilmesini sağlayacaktır. Damar yolundan gönderilen kontrast maddesi, pek çok görüntüleme tekniğinde kullanılır. Akciğer tomografisi fiyatı bir diğer merak edilen konudur.

Hasta çekim odasına alınır ve özel önlük giydirilir. Üzerinde bulunan metal eşyaların odanın dışında bırakılması gerekir.

Hastanın üzerinde bulunan metaller görüntünün kaymasına ve net görüntülenmemesine sebep olur. Daha sonra hasta sedyeye yatırılır ve talimatlar verilir. Yaklaşık olarak 20-30 saniye kadar nefesini tutar ve akciğer tomografisi çekiminin doğru şekilde gerçekleşmesine yardımcı olur.

Akciğer Tomografi Ne Kadar Sürer?

İşlem sırasında hastaya talimatlar verilir ve işlemin doğru şekilde gerçekleşmesi sağlanır. Burada çekilecek olan akciğer tomografisi ile birlikte bazı durumlarda hastaya talimatlar verilerek gerçekleştirilir. İşlem öncesinde verilen kontrast maddesinin etkisini göstermesi beklenir. Çekim süresi çok uzun olmamakla birlikte yaklaşık olarak 20-30 dakika arasında değişkenlik gösterebilir.

Akciğer Kanseri Tomografi Görüntüleri

İç organların gözle görülebilir olmaması sebebiyle görüntüleme tekniklerine başvurulur. Görüntüleme teknikleri sayesinde organ ve dokuların net bir şekilde görüntülenmesi sağlanır.

İşlem süresi yaklaşık olarak 20-30 dakika arasında değişkenlik gösterebilir. Yapılacak olan akciğer tomografisi çekiminden önce hastaya damar yolu açılır ve ardından kontrast maddesi verilir.

Verilen madde sayesinde net görüntülerin ortaya çıkması sağlanır. Burada yapılan görüntüleme tekniklerinin kanser riskinin olup olmadığı hakkında detaylı bilgilere erişim sağlamasında yardımcı olur. Akciğer tomografisi fiyat olarak da farklılıklar gösterebilir.

Akciğer Bilgisayarlı Tomografi

Gelişen teknoloji sayesinde hastaların gerçekleştireceği akciğer tomografisi ile birlikte doku ve organların görüntülenmesi sağlanır.

Radyoloji uzmanları tarafından gerçekleştirilen işlem sayesinde kesin teşhis koyulur. İşlemin bilgisayar ortamında gerçekleştirilmesiyle birlikte birçok avantaja sahiptir. Arşivlenme durumu vardır ve daha sonra ihtiyaç durumunda tekrardan göz önünde bulundurulur.

Galenlab laboratuvar hizmetlerinin sağladığı bu imkân ile birlikte işlemin ilaçlı şekilde yapılması gerekir. Çünkü burada ilaçsız gerçekleştirilen işlemde görüntüleme oldukça zordur. Sürekli olarak tüketilen alkol ve sigaradan kaynaklı olarak akciğerlerin zarar görme oranı oldukça yüksektir.

İnsan hayatını riske atar ve belli bir süre sonrada akciğerin ve diğer organların kötü bir şekilde etkilenmesine sebebiyet verir. Akciğer kendi işlevini yerine getirmediği durumlarda genelde kişide ciddi anlamda solunum sıkıntısının yaşandığını bilmesi gerekir. Akciğer tomografisi fiyat her merkezde aynı olmayabilir.

Akciğer Tomografi Sonucu Yorumlama

Çekimi gerçekleştiren ve teşhis koyacak olan uzmanların iş birliği içinde çalışmasıyla birlikte hastaya doğru şekilde tedavinin konulmasında yardım edilir.

Yapılan görüntüleme teknikleri radyoloji uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Daha sonra hastaya yapılan görüntülemenin rapor haline getirilmesi ve ardından doktorun değerlendirmesine sunulur. Bir diğer merak edilen konuda akciğer tomografisi fiyat nedir konusudur.

Doktor tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda teşhis konulur. Her hastada aynı sorunlar görülmez. Bazılarında kanser riski oluşumu veya kanser oluşumunun ileri evreye taşınmasıyla birlikte gerekli olan çalışmaların yürütülmesi sağlanır. Akciğer tomografisi fiyat konusunda doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz.

Akciğer Tomografi Ücreti

Ücretlendirme bilgisi herkes tarafından merak edilir. Yapılan araştırmalar sonucunda bazen elde edilen ücret bilgisinin daha sonra değişime uğradığı görülür.

Akciğer tomografisi fiyat durumları çeşitli nedenlere bağlı olacak şekilde ele alınabilir. Değişime uğrayan ücretlerin mağduru olmamak için mutlaka işlem öncesinde, işlemin yapılacağı merkezle görüşme sağlayarak bilgi alınabilir.

Akciğer Tomografisi Fiyatları 2024

Hastanelerde ve tanı merkezlerinde kullanılan tomografi cihazlarının özellikleri ve markaları farklıdır. Bu sebepten akciğer tomografisi fiyat olarak değişiklik gösterebilir.

Tomografi cihazlarının sağladığı imkânlardan faydalanma ve erken teşhis koyula bilinmesi adına her sağlık kuruluşunda ve tanı merkezlerinde bu cihazlara rastlanır. Cihazın kalitesine uygun olacak şekilde fiyatlandırma gerçekleştirilir.

Bu yüzden her merkezde ve sağlık kuruluşunda fiyatlar farklılık gösteriyor. Galenlab laboratuvar hizmetlerinin sağladığı bu imkândan faydalanabilmek ve güncel akciğer tomografisi fiyat hakkında bilgi almak için iletişim bilgilerinden irtibata geçilmelidir.

Daha doğru ve sağlıklı kararların alınmasına yardımcı olacaktır. Akciğer tomografisi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.