Bt Anjiografi

Bt Anjiografi Nedir?

Bt anjiografi, kalp ve damar rahatsızlıklarının tespit edilebilmesi için ve hastanın durumunu takip edebilmesi için uygulanır. Kalp ve damar rahatsızlıkları günlük yaşamda sıklıkla görülen rahatsızlıklar arasında yer alır.

Hem dünya da hem de ülkemizde sıklıkla görüldüğü için ölüm oranları en yüksek olan rahatsızlıklar arasında yerini alıyor. Dünyada birinci sırada gerçekleştirilen ameliyatlar kalp ve damar rahatsızlıklarından kaynaklıdır.

Fiziki muayene ile damar tıkanıklığı, yırtılması veya kireçlenmesini tespit etmek mümkün değildir. Bunun için iç organların görüntülenmesinde rol oynayan görüntüleme tekniklerinden yardım alınır. Görüntüleme teknikleri çeşitli hastalıkların teşhisinde kullanılır.

Bunun için doktorların sıklıkla tercih ettiği ve güvenle talep ettikleri yöntemdir. Kalp ve damar rahatsızlığında da bt anjiografi çekimi yapılarak, kısa süre içinde hasta sağlığına kavuşturulur. Bu konuda Galenlab hizmetlerinden faydalanmanız mümkün olacaktır.

İşlem süresi oldukça kısadır ve kolay bir şekilde gerçekleşir. Bunun için ölüme yol açan rahatsızlıkların kısa sürede tespit edilebilir olduğu için, görülen belirtiler ve şikâyetler sonucunda mutlaka uzman hekimden yardım alınmalıdır.

İşlem öncesinde hastaya damar yolu açılır ve kontrast maddesi verilerek; damar tıkanıklığının giderilmesi sağlanır. Bununla birlikte daha net ve detaylı görüntülerin elde edilmesi sağlanır.

BT Anjiografi Nasıl Yapılır?

Uygulanacak olan bt anjiografi çekimi kısa süre içinde gerçekleştirilir. Hastanın ayıkken işlemi gerçekleştirilir. İşlem öncesinde hastaya damar yolu açılır ve daha sonrasında kontrast maddesi verilir.

Bu madde sayesinde damar tıkanıklığı giderilir ve net görüntülerin elde edilmesi sağlanır. İşlem süresi oldukça kısadır. Bazı durumlarda hastanın nefesini tutması istenir. Bu sayede işlem doğru şekilde tamamlanmış olur. Çekim tamamlandıktan sonra hasta sosyal yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.

BT Anjiografi Nasıl Çekilir?

Kalp ve damar rahatsızlıklarında görülen durumların açıklığa kavuşturulması için anjiografi çekimi yapılır. Doktorun talimatı üzerine yapılır ve ardından elde edilen raporlara göre değerlendirme yapılarak, teşhis konulur.

İlginizi Çekebilir  Thorax Tomografi

Görüntüleme teknikleri gerçekleştirilmeden önce ilk olarak hasta bu konu hakkında bilgilendirilir. Bu sayede görülebilecek ufak çaplı riskler hakkında bilgi sahibi olunur.

İşlem sırasında bazı komutlar verilecektir. Komutlara uyulması durumunda işlem süresi uzamadan kısa süre içinde tamamlanmış olacaktır. Bazı durumlarda hastanın nefesini tutması istenir.

Nefesini tutma süresi yaklaşık olarak 10-15 saniye arasında değişkenlik gösterir. Çekim işlemleri tamamlandıktan sonra hastanın ek olarak yapması gereken başka bir durum yoktur.

Sosyal yaşantısına kaldı yerden devam edebilir. Güvenilir ve hızlı sonuç alınmasını isteyenler için Galenlab laboratuvar hizmetleri her zaman daha iyisini yapılması için vardır.

Koroner BT Anjiografi Kimler İçin Uygundur?

Burada bulunan kalp damarının tıkanıklıkları ile kalp damarının yırtılması durumunda koroner bt anjiografi uygulamasından yardım alınır. Kalp rahatsızlıkların tanı ve tedavisi için kullanılan yöntemdir.

Koroner bt anjiografiden yararlanacak olan kişiler; diyabet hastaları, yüksek kolesterol, yüksek tansiyon, aşırı şekilde sigara tüketimi, obezite rahatsızlığı olan ve ailesinde damar ve kalp rahatsızlığı olan hastalar için yapılması uygun görülür. Galenlab hastalara bu konuda en güvenilir hizmeti sunar.

Kalp rahatsızlıkları oldukça ciddi problemlerdir ve tedavi edilmedikleri durumlarda ölümcül sonuçlara neden olurlar. Kalp ve damar hastalıkları sırasında uzman hekimler hastanın durumunu kontrol etmek veya tedavinin gidişatı hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için tercih edilmiş olur.

Bilgisayarlı Tomografi Anjiyo

Uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen bilgisayarlı bt anjiografi talep üzerine gerçekleştirilir. Bilgisayar ile gerçekleştirilen bu işlemin süresi yaklaşık olarak 10-20 saniye içinde sürer. Yapılan uygulama sonrasında hasta sosyal yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.

İşlem gerçekleşirken hastanın bilinci açıktır ve ağrısızdır. Çekim yapılacağı zaman mutlaka hastanın üzerinde bulunan metallerin alınması gerekiyor. Aksi durumlarda görüntüler net çıkmaz ve detaylı bilgiye sahip olmak mümkün olmayabilir. Uygulanacak tedavinin de geç başlanmasına sebebiyet vererek, hastalığın ilerlemesine neden olur.

İlginizi Çekebilir  Dijital Mamografi

Kalk ve damar rahatsızlıklarının kontrol altına alınabilmesi ve tespit edilebilmesi için son teknolojiden faydalanarak Bt çekimi gerçekleştirilmiş olur. Galenlab laboratuvar hizmetlerinin sağladığı bu imkânlardan faydalanabilmek için iletişim bilgilerinden irtibata geçilebilir.

Koroner Bt Anjiografi

Kalp ve damar rahatsızlıklarının tedavi edilemediği durumlarda genelde ciddi rahatsızlıklara davetiye hazırlamak olur. Bununla sınırlı kalmadan ileri evrelere taşınması durumunda da ölümle sonuçlanabiliyor. Böyle durumlarla karşı karşıya kalmamak için mutlaka doktor yardımı alınmalıdır.

Ortaya çıkan damar tıkanıklığı, damar yırtılmasının tespit edilebilmesi ve tedavinin gerçekleşebilmesi için doktor talimatı üzerine bt anjiografi çekilir.

Kalp taraması gerçekleştirilerek buradaki tıkanmalar veya yırtılmaların tespit edilmesinde rol oynar. Kullanılan yöntemle birlikte tedaviye başlanır ve zaman içerisinde hasta eski sağlığına kavuşturulmuş olur.

Ülkemizde ve dünyada meydana gelen kalp rahatsızlıkların önüne geçmek artık mümkündür. Gelişen teknolojinin ve gelişen tıp sayesinde bu imkânlardan yararlanılır. Kalp ve damar rahatsızlıkları çözüme kavuşturularak, aynı zamanda ölüm oranlarının azalması sağlanır.

BT Anjiografi Fiyatları 2024

Çünkü burada hastanelerin ve tanı merkezlerinin kendilerine göre belirlemiş oldukları fiyatlandırma listesi mevcuttur. Bu sebepten dolayı sürekli olarak fiyat değişikliğine denk gelmenin başlıca sebeplerinden biridir.

Görüntüleme sonuçlarının kısa süre içinde eline ulaşmasını isteyen kişiler için işlemi tanı merkezlerinde veya özel hastanelerde gerçekleştirmesi önerilir. Bu sayede acil durumlarda kısa süre içinde görüntüleme yapılır.

Galenlab laboratuvar hizmetlerinden memnun kalma garantisiyle randevu oluşturulabilir. Yapılacak olan bt anjiografi çekiminde fiyatlandırma hakkında kesin bilgi verilemez, bunun için sadece iletişim bilgilerinden irtibata geçerek fiyat bilgisi öğrenilir ve randevu oluşturulabilir. Bt Anjiografi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.