Evde Kan Alma

Evde Kan Alma Nedir?

Evde Kan Alma; Son dönemlerde gelişmiş sağlık hizmetleri arasında en çok kullanılan hizmetlerden biri Evde kan alma hizmetidir.

Özellikle hastane gibi sağlık merkezlerine giderek kan verme işlemini yaptıramayan hastalar için büyük kolaylık sağlayan bu hizmetler, yediden yetmişe tüm hastalar için alternatif yöntemlerden birisi haline gelmiştir. Günümüzde gelişen ve iyileştirilen sağlık hizmetleri sayesinde evde kan alma birçok il bazında uygulanan hizmetlerden birisidir.

Kan vermesi ve tahlil yaptırması gereken bireyler fiziksel engel ya da farklı durumlar nedeni ile hastane ortamın gidemediğinde evde kan alma hizmetlerinden faydalanabiliyor. Bu sayede hastalara gerekli müdahalelerin yapılma süreci de hız ve verimlilik kazanıyor.

Zamandan tasarruf sağlanırken hastalara kendi ev konforunda kan alma hizmeti verilerek sağlık hizmetleri de daha hızlı ve iyileştirilmiş bir boyut kazanır. Özellikle birçok hastalığın tanısında kan tahlillerinin önemi göz önünde bulundurulduğunda son derece etkili bir hizmet alanıdır.

Kan Alma Nasıl Alınır?

Hastaların ev ortamında kan alma hizmetinden faydalanabilmesi için öncelikle ilgili birimler ile iletişime geçmesi gereklidir. Daha sonrasında yetkililer hasta yakınları ile iletişime geçer ve her iki tarafın da uygunluğu doğrultusunda ortak bir randevu oluşturulur.

Bu randevu zamanında sağlık ekipleri hastanın evine gider ve kişiye özel tek kullanımlık araçlar ile hastanın kan numunesini alır. Bu süreçte hastanın aç olması sonuçların daha doğru ve güvenilir çıkmasını sağlayacaktır.

Evden Kan Alma Hizmetimiz Neleri Kapsar?

Son dönemlerde covid-19 hastalığının Türkiye de dâhil olmak üzere tüm dünyayı etkisi altına alması ile evde kan alma hizmetleri daha yaygın hale gelmiştir.

Özellikle korona virüs hastalarının sağlıklı kişiler ile temasını ve dolayısıyla da hastalığın yayılmasını engellemek için bu hizmet sıklıkla kullanılır. Covid hastalarının yanı sıra kronik hastalığı olan ve hastane ortamına girmesinin uygun olmayacağı kişileri kapsayan kan alma hizmetleri ile ev konforunda kan numunesi verilebilir.

İlginizi Çekebilir  HSV Tip 2 IGG Testi

İş Yerinde Kan Alma Hizmetleri Neler?

Evde olduğu gibi iş yerinde de kan alma hizmetleri bireylere sunulur. Özellikle covid vakalarının nerede kendisini göstereceği belli olmaz. Bu gibi durumlarda iş yerinde belirti gören hastalar, hemen kendilerini diğer çalışanlardan izole ederek sağlık ekipleri ile iletişime geçmelidir. Sağlık ekipleri hastanın bulunduğu konuma en kısa sürede ulaşım sağlayarak işyerinde kan alma işlemlerini gerçekleştirip hastanın izole edilmesini sağlayabilir.

İstanbul Anadolu Yakası Evden Kan Alma

İstanbul Anadolu Yakası’nda evde kan alma hizmetleri mevcuttur. Bu hizmetten yararlanmak isteyen hastaların yapması gereken tek şey; bölgede görevli olan sağlık ekipleri ile iletişime geçerek durumu bildirmesidir.

Sağlık ekipleri en kısa sürede İstanbul Anadolu Yakası’nda hastanın verdiği adrese gelir ve durum değerlendirmesi yaparak kan örneğini alır. Özellikle hastalıklar sonucunda bir takım engeli olan hastalar için kurtarıcı ve hastaların hayatını kolaylaştırıcı hizmetlerdir.

İstanbul Avrupa Yakası Evden Kan Alma

Birçok hastalıkta kan alma hizmetleri son zamanlarda büyük önem kazanmış olsa da özellikle izolasyon gerektiren korona virüs vakalarında çok daha fazla dikkatli olmak gereklidir.

Bu hizmet İstanbul Avrupa Yakası’nda ikamet eden hastalar için de sürdürülebilir bir hizmettir. Özellikle covid şüphesi olan hastaların temastan kaçınmak için bu hizmeti talep etmeleri hem kendi hem de çevrelerindeki insanların sağlığı açısından son derece önemlidir.

Kan Alma Hizmeti İstanbul

İstanbul’da Avrupa ve Anadolu Yakası’nda evden çıkarak hastane ortamında kan vermesi mümkün olmayan hastalara evde kan alma hizmetleri sunulur. Ancak bunun için hastaların herhangi bir belirti ya da şikâyet durumunda zaman kaybetmeden sağlık ekipleri ile iletişime geçmesi oldukça önemlidir.

Evde Tahlil Yaptırmak Mümkün müdür?

Gelişen sağlık hizmetleri sayesinde artık evde tahlil yaptırmak mümkün hale gelmiştir. Birçok hasta farklı durumlar ve engeller nedeni ile hastaneye ulaşımda güçlük çekebiliyor. Bu gibi durumlar için Sağlık Bakanlığı’nın uygulamaya koymuş olduğu hizmetler sayesinde ev konforunda tahlil yaptırmak da olasılıklı hale gelmiştir. Bu süreç; numune alma ve tedavi sürecinin planlanmasını kapsar.

İlginizi Çekebilir  Testosteron Testi

Evde Tahlil Nasıl Yapılır?

Evde tahlil yaptırabilmek için öncelikle en yakın ilgili sağlık ekipleri ile irtibata geçilmesi gereklidir. İletişim kurulduktan sonra sağlık ekipleri gün ve saat bildirerek verdikleri randevuda hastayı evinde ziyaret eder ve tahlil yapılacak numuneyi hastadan alır. Daha sonrasında gerekli incelemelerin numune üzerinde gerçekleştirilebilmesi için numuneler sağlık ekipleri tarafından laboratuarlara ulaştırılır.

Evde Kan Alma Ücret 2021

Birçok hasta için evde kan alma ücreti sayesinde sayısız sağlık sorunları da ortadan kalkmış oldu. Hastanın şikâyetleri doğrultusunda sağlık ekipleri ev ortamında kan numunesini alarak bu numuneyi laboratuara yetiştirir.

Çıkan sonuçlar doğrultusunda ise sağlık ekipleri hastaları en doğru ve güvenilir şekilde nasıl davranacaklarına dair yönlendirir. Böylece sağlık merkezleri ve hastanelerdeki karmaşalar azalır. Fiyatlar konusunda söz konusu sağlık kuruluşu ile doğrudan iletişime geçerek bilgi alınabilir.

Evde Kan Alma Fiyatları 2024

Sağlık Bakanlığı’nın onay vermiş olduğu evde tahlil hizmetlerinden tüm hastalar faydalanabilmektedir. Bu hizmetler birçok özel hastane bünyesinde ve devlet hastaneleri kapsamında hastalara sunulabilir.

Fiyatlar konusunda ise birçok merak edilen konu vardır. Evde kan alma fiyatları hakkında detaylı bilgiye sahip olabilmek için mutlaka hizmet verecek kurumdan detaylı bilgi alınmalıdır. Evde kan alma fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.