Selefon Bant Testi

Selefon Bant Testi

Selefon bant testi, klinik merkezinde en çok uygulanan tıbbi testler listesinde yer almaktadır. Birçok özellikleri bulunan bu test üzerinden anüs bölgesinden doğrudan dışarı çıkmış olan dişi parazitlerin perianal alanda bıraktığı yumurtalamaya yönelik uygulanır.

Bu kapsamda söz konusu bölgede oluşan bu sorun için daha etkin tedavi seçeneklerinin belirlenmesi sağlanır. Deneyimli doktor tarafından uygulanan selefon bant testi bu kapsamda %100 garanti kapsamında yer alır. Test hijyenik ve konforlu bir ortamda uygulanır.

Bu sebeple hastaların enfeksiyona maruz kalması söz konusu değildir. Klinik merkezinden testinizi hafta içi 5 gün boyunca güvenle yaptırabilirsiniz. Ayrıca test sonucunuzu sadece 48 saat sonrasında gizlilik içerisinde öğrenebilirsiniz.

Selefon Bant Testi Nedir?

Bu test daha çok anüs bölgesinde meydana gelen ve bu alanda kaşıntılara yol açan parazit ve benzeri türden sağlık sorunlarının teşhis ve takibine yönelik uygulanır. Kıl kurtları özellikle çocuklarda ve yetişkin insanlarda sıklıkla oluşan parazit hastalıklardır.

Kıl kurtlarının anüs bölgesinde meydana gelmesi beraberinde bu bölgede huzursuzluk verici düzeyde kaşıntılar meydana gelmesine de sebep olur. Bu durum bireyin hem iş ve hem de sosyal hayatının negatif yönde etkilenmesine sebep olur. Bu bakımdan belirtilerde hemen doktora başvurularak testin yaptırılması tavsiye edilir.

Selefon Bant Nasıl Yapılır?

Klinikler arasında selefon bant testi farklı biçimde uygulanabilir. Test profesyonel klinik merkezinde hızlı bir şekilde yapılır. Bu bakımdan hastaların zaman kaybı yaşaması söz konusu değildir.

Hastada meydana gelen kıl kurtlarının çözümlenmesi açısından mutlaka ilk olarak doktora başvurulmalıdır. Bu kapsamda ilgili doktor tarafından ilk olarak enterobius vermicularis yumurtasının ve oksiyür yumurtasının araştırılması açısından Sinonim testi gerçekleştirilir.

Selefon bandı ise hastanın sabah saatlerinde henüz yataktan kalkmadan önce ilgili doktor tarafından yapıştırılır. Bantın uzun olan kısmı doğrudan lam üzerine kaldırılır ve yapışkan olan kısmı ise perianal bölümün farklı kısımlarına yapıştırılır. Akabinde yapışkan olan kısmı lam üzerinden kapatılır. Son aşama olarak da test uygulanması için ilgili klinik merkezinin laboratuvarına transfer edilir.

İlginizi Çekebilir  Ferritin Testi

Selefon Bant Testi Ne Zaman Yapılır?

Hastalar tarafından sorulan sorular arasında selefon bant testi ne zaman yapılacağıdır. Bu testin uygulanması için kesin süreç yoktur. Dolaysıyla hastalarda kıl kurtları meydana geldiği andan itibaren klinik merkezine başvurulması yeterlidir.

Hasta kıl kurtlarına bağlı olarak belirtiler yaşaması durumunda hafta içi 5 gün boyunca doktora başvurabilir. Bu kapsamda ilk olarak hasta öyküsü alınır ve hemen akabinde aynı gün içerisinde test uygulanabilir.

Selefon Bant Nasıl Kullanılır?

Selefon bant kullanımı oldukça kolaydır. Bu ürün doğrudan doktor tarafından uygulanabildiği gibi uygun görülmesi durumunda hastalar tarafından da uygulanabilir. Elde edilen örneklerin uygun biçim ve zaman dilimlerinde kullanılması önemlidir.

Aksi takdirde söz konusu örneklerin onaylanmamasında yeniden örnek alımı mümkündür. Bantın doğrudan hastalar tarafından kullanılması hatalı sonuçlara yol açabilir. Çünkü selefon bant hassas bir dizayna sahiptir.

Bu bakımdan bantın doğrudan uzman hekim tarafından uygulanması önemlidir. Selefon bant kullanımında ayrıca hastaların doktor talimatları doğrultusunda hareket etmesi banttan sağlıklı sonuç elde edilmesi açısından önemlidir.

Selefon Bant Testi Sonuç Verme Süresi

Kıl kurtları oldukça rahatsızlık vericidir. Bu sorun erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da sık bir şekilde meydana gelir. Bu bakımdan selefon bant testi erken zamanda yaptırılması hasta sağlığı açısından da önemlidir. Parazit hastalığı çocuklarda da yaygındır. Bu sorun özellikle çocuklarda da okul başarısının ciddi anlamda düşmesine sebep olabilir.

Fakat tüm bu olumsuzluklara rağmen testin sonuç vermesi oldukça kısadır. Profesyonel bir doktor tarafından testin uygulanması sadece 5 saat içerisinde sonuç vermesi mümkündür. Bu sebeple test için mümkünse profesyonel doktor kliniği tercih edilebilir.

Selefon Bant Testi Çalışma Zamanı

2024 yılında selefon bant testi çalışma zamanı kısadır. Söz konusu bantın anüs bölgesine uygulanmasıyla birlikte sonucun sadece aynı gece içerisinde elde edilmesi mümkündür. Kıl kurtları yani tıbbi adıyla parazitler henüz ilk belirtilerinden itibaren anüste şiddetli tarzda kaşıntılara sebep olur. Bu kaşıntılar daha çok gece saatlerinde meydana gelir. Bu durum beraberinde hastada uyku kalitesinin de ciddi anlamda düşmesine sebep olur.

İlginizi Çekebilir  Hepatit C

Çünkü kıl kurtları bilinenin aksine başlı başına önemli bir anüs hastalığıdır. Bu sağlık sorunu yaş ve cinsiyet ayırt etmeksizin herkeste görülüyor. Selefon bant testinin çalışma zamanı klinikler arasında değişiyor. Amatör kliniklerde bu süreç uzayabilir. Bu sebeple bu türden klinik merkezleri minimum düzeyde tercih edilir. Ancak uzman doktor kliniğinde süreç oldukça kısadır.

Selefon Bant Test Fiyatları 2024

2024 yılında selefon bant testi fiyatları birçok doktor kliniklerinde uygundur. Ancak bu testi daha düşük fiyatlardan yaptırmak için profesyonel klinik merkezi tercih edilebilir. Test fiyatları her yıl doğrudan Sağlık Bakanlığı tarafından güncelleniyor.

Bunun haricinde test geçmiş yıllarda daha yüksek fiyattan sunuluyordu. Bu da hastaların ödeme konusunda güçlük yaşamasına sebep oluyordu.

Bugün itibariyle de test fiyatı beklentilere hitap ediyor. 2024 yılında test fiyatı düşük olduğundan 81 ilimiz üzerinden de yoğun olarak tercih ediliyor. Doktorunuzun kurumsal klinik sitesi üzerinden testin güncel fiyatını takip edebilirsiniz.

Site üzerinden online olarak 7/24 hızlı bir şekilde test randevusu alabilirsiniz. Ayrıca kıl kurtları aile fertlerinizde de meydana geldiğinde testi aynı gün tüm aileniz için de yaptırabilirsiniz. Kıl kurtları özellikle etkisini uzun süreli olarak devam ettirdiğinde anüs bölgesinde daha ciddi hasarlar oluşturabiliyor.

Bu da bu alan sağlığının risk altına girmesine neden olur. Kıl kurtları hastalar arasında farklı süreçlerde meydana gelebilir. Ancak en önemli belirtisi anüs bölgesi içerisinde ve çevresinde kaşıntı oluşmasıdır. Test hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntıları doktorunuzdan öğrenebilirsiniz. Selefon bant testi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.