Tüm Spinal MR

Tüm Spinal MR Nedir?

Tüm spinal mr, bazı hastalara yapılır. Bu nedenle hastalar genel olarak tüm spinal mr ne için yapılır sorusunu merak eder. Bakıldığı zaman bu emar bel bölgesi hastalıklarının teşhisi için yapılır. Bu teşhis oldukça önemli bir yere sahiptir.

Genel olarak kişinin omur tarafında bulunan hastalıklar da bu emar sonucunda ortaya çıkar. Hastalıkların erken teşhis edilmesi oldukça önemlidir. Aynı zamanda bu hastalıklar için yapılacak olan emar tedavi için de uygulanır. Genel olarak omur arasında diskler bulunur. Bu disklerin hastalıkları da bu tüm spinal mr sonucunda ortaya çıkar.

Tüm Spinal Emar Nasıl Çekilir?

Genel olarak bu emar türü spinal vertebra adı verilen bölgelere yapılır. Bu bölgelerde bulunan hastalıkların teşhisinde kullanılır. Genel olarak emar çekimi yapılmadan önce kişilerin belirli hazırlık yapması gerekir. Kişilerde boyun fıtığı bulunup bulunmaması genel olarak bu işlem sonucunda ortaya çıkar.

Galenlab laboratuvar da bu işlem için gelen hastalardan sırt üstü yatması istenir. Genel olarak kişilerin hastalık bulunan bölgelerinden kesitler alınır. Daha sonra bu emar sonucunda hastalığın ne olduğu belirlenir. Bu işlem genel olarak oldukça önemli bir yere sahiptir.

Tüm Spinal Emar Çekiminde Neler Olur?

Tüm spinal emar genel olarak kişilerin hastalıklarının teşhisi için yapılır. Bakıldığı zaman bu emar için herhangi bir hazırlık yapılması gerekmez. Genel olarak kişilerin ön hazırlık yapmasına gerek bulunmaz. Bununla beraber öncelikli olarak kişinin sırt üzeri yatması istenir.

Kişinin sırt üzeri yatması sonucunda bu emar türü ile boyun bölgesinden aşağıya doğru gözükür. Bu uygulamada herhangi bir radyasyon bulunmaz. Bu nedenle bu emar işleminin herhangi bir zararı bulunmaz. Bu nedenle kişilere tüm spinal mr çekimi oldukça önemli bir yere sahiptir.

İlginizi Çekebilir  Ekokardiyografi

Tüm Spinal MR Kimler Çektiremez?

Galenlab laboratuvar merkezimizde tüm spinal mr bazı kişilere çekilemez. Bu kişilere emar çekildiği zaman belirli sorunlar ortaya çıkabilir. Genel olarak bu kişilere çekilen emar doğru sonuçlar da vermeyebilir. Genel olarak kalp pili bulunan hastalara emar çekim işlemi yapılmaz.

Bunun yanı sıra implant bulunan hastalara emar çekilme işlemi yapılmaz. Aynı zamanda işitme cihazı takılı olan kişiye emar çekim işlemi yapılmaz. Bazı hastaların kemiklerinde protez bulunur. Kemik proteine sahip hastalara emar çekme işlemi yapılmaz.

Tüm Spinal Emar Çekimi Ne Kadar Sürer?

Genel olarak tüm spinal mr işleminin ne kadar sürdüğü merak edilir. Bu emar işlemi süresi genel olarak belirli sürede gerçekleşir. Bakıldığı zaman bu emar işlemi en az ortalama 20 dakika sürer. Bunun yanı sıra bu emar en fazla ortalama 40 dakika sürer.

Fakat bazı hastalara kontrast madde verilmesi gerekebilir. Bu madde genel olarak kişilerin emar işleminin de uzun olmasına neden olur. Genel olarak bu emar işleminin avantajı kemik dokunun gözükmesi anlamına da gelir.

Bu madde sayesinde kişinin kemik dokusunda bulunan tüm hastalıklar ortaya çıkar. Galen laboratuvar hizmetleri arasında yer alan bu tüm spinal mr çekimi deneyimli personellerimiz tarafından gerçekleştirilir.

Tüm Spinal Emar İncelemesi Ağrılı Mıdır?

Hastalar tarafından tüm spinal mr acılı mı diye merak edilir. Fakat bu işlemin herhangi bir ağrısı bulunmaz. Bu emar çeşitinin ağrısız olmasından kaynaklı sürekli olarak tercih edilir. Genel olarak emar çekimi yapılan hastanın herhangi bir harekette bulunmaması gerekir.

Genel olarak hastaların hareketsiz kalması hastaları rahatsız eder. Fakat herhangi bir ağrı söz konusu olmaz. İlaçla yapılan emar çekimi bazı durumlarda ağrı yapabilir.

İlginizi Çekebilir  Pelvik Ultrason

Bunun sebebi damardan alınan ilaç sonrasında sabır durulması olarak da bilinir. Bu nedenle ağrı oluşma ihtimali de bulunur. Galenlab laboratuvara tüm spinal mr çekimi için gelmeden önce hastalara bilgi verilir.

Hamile Kadınlar Emar Çektirebilir Mi?

Hamile kişilere emar çekilip çekilmediği merak edilir. Hamile kadınlara tüm spinal mr çekimi yapılabilir. Çünkü bu emar türünde zararlı ışınlar bulunmaz. Bununla beraber emar çekiminde herhangi bir rahatsızlık meydana gelmez. Hamile kişilere yine de ilk 3 ay içerisinde emar çekimi önerilmez.

Emar çekiminin tehlikesi bulunmaz fakat çekilmesi de önerilmez. Galenlab laboratuvar merkezimizde hamile kişilerde bel emar çekimi acil ise doktor gözetim altında yapılır. Hamilelere çekilecek olan emar doktor izni ile yapılabilir.

Bel ve Boyun Fıtığında Tüm Spinal MR İncelemesi

Genel olarak bel fıtığı çeken insanlara emar çekimi yapılır. Bu emar çekimi sonrasında kişinin belinde bulunan fıtık meydana çıkar. Genel olarak doktorlar hastaların belirtileri üzerine emar çekimini uygun bulurlar. Aynı zamanda kişilerin omuriliğinde bulunan hastalıklar da emar sonucunda ortaya çıkar.

Bu emar genel olarak kişinin hastalığını teşhis eder. Bel ve omurilik rahatsızlıklar en fazla yaşlı kişilerde meydana gelir. Bununla beraber emar sonucunun incelenmesi de doktor tarafından yapılmalıdır. Daha sonra hastalara gerekli bilgiler sunulur.

Tüm Spinal MR Fiyatları 2024

Emar işleminin fiyatı genel olarak hastaneler arasında farklılık gösterir. Genel olarak bu işlemin fiyatı da oldukça önemli olur. Bunun yanı sıra emar fiyatında da farklılık gösterecek etkenler bulunur. Bu etkenlere bakıldığı zaman hastanenin konumu oldukça önemli olur.

Bunun yanı sıra yapılacak olan emar uygulamasının fiyat farkında kullanılacak olan cihaz da oldukça önemli olur. Genel olarak bu cihazların gelişmişlik seviyesi oldukça önemli olur.

İlginizi Çekebilir  Erkek Check Up Hizmetleri

Galenlab laboratuvar olarak gelişmiş olan cihazlar yardımı ile yapılacak olan emar sonucu da en iyi şekilde alınır. Bu nedenle tüm spinal mr fiyatı merak edilir. Tüm spinal mr fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.